Zakłady bukmacherskie Euro 2020 dla początkujących

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza impreza piłkarska 2020 roku – mistrzostwa Europy. Jej rozpoczęcie zaplanowano na 12 czerwca, zaś finał na 12 lipca. W tym roku turniej będzie nietypowy, gdyż po raz pierwszy w historii odbędzie się aż w 12 miastach – każde w innym państwie. Format ten powstał z uwagi na 60-lecie tych rozgrywek, które zadebiutowały w 1960 roku. Dodatkowo reprezentacje narodowe mogą zakwalifikować się nie tylko poprzez tradycyjne kwalifikacje, ale również z Ligi Narodów. Dlatego też dotąd znamy 20 uczestników, a pozostałych 4 wyłonią baraże, które zostaną rozegrane w marcu.

Na rozpoczęcie turnieju z niecierpliwością czekają już miliony kibiców zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Na UEFA Euro 2020 zagra bowiem wiele świetnych drużyn, w tym między innymi poprzedni zwycięzcy tych rozgrywek – Portugalia, mistrz i wicemistrz świata – kolejno Francja i Chorwacja, a także nasza reprezentacja. Ten niezwykle ciekawy i emocjonujący turniej to wspaniała okazja, by spróbować swoich sił w „bukmacherce”. Firmy oferują na Euro 2020 zakłady bukmacherskie na wszystkie mecze tych rozgrywek, a także przygotowują interesujące bonusy. Gracze mogą wówczas obstawiać różnorodne zdarzenia – zarówno dotyczące pojedynczych spotkań, jak i całego turnieju. Którzy polscy bukmacherzy online przygotowali najciekawszą ofertę na mistrzostwa Europy?

Którego bukmachera wybrać?

Obecnie w Polsce działa kilkanaście legalnych firm bukmacherskich, posiadających odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Tak duży wybór może przyprawić o zawrót głowy osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w „bukmacherce”. Zadanie jest tym trudniejsze, że praktycznie każdy polski bukmacher przygotowuje różnorodne zakłady na Euro 2020. Czym więc kierować się przy wyborze najlepszej firmy?

Oferta

Wybierając bukmachera, u którego chcemy obstawiać, warto wziąć pod uwagę to, jak szeroka jest jego oferta – zarówno przedmeczowa, jak i na żywo. Im więcej zakładów jest dostępnych na jego stronie internetowej, tym lepiej. W trakcie mistrzostw Europy możemy się spodziewać, że bez problemu obstawimy wszystkie mecze rozgrywane w ramach tego turnieju. Warto jednak sprawdzić, czy dany bukmacher przygotowuje również zakłady dodatkowe do każdego spotkania, takie jak handicap, dokładny wynik, strzelec pierwszej bramki, liczba kartek itd. Spore rozbieżności między firmami występują także w kwestii opcji długoterminowych. Przed wyborem „buka” warto przejrzeć choćby zakłady na mistrza Europy, wicemistrza, króla strzelców turnieju itd.

Bonusy

Polskie firmy bukmacherskie oferują naprawdę sporo różnych promocji. Warto z nich korzystać, gdyż po prostu zwiększają one szanse na wygraną. Szczególnie zadowoleni mogą być nowi gracze. Na nich często czekają bowiem bonusy powitalne, których celem jest zachęcenie do założenia konta. Z reguły polegają one na podwojeniu wpłaconej kwoty (do pewnego limitu). Należy jednak podkreślić, że za otrzymane od bukmachera środki zazwyczaj trzeba obstawić zakłady za dwu- lub trzykrotność tej sumy. Muszą one więc zostać obrócone. Szczegóły zawsze znajdziemy w regulaminie promocji. Firmy mają nieraz w zanadrzu również inne bonusy, takie jak freebet czy cashback.

Marża bukmachera

Jak można się domyślić, bukmacherzy też muszą w jakiś sposób zarabiać. Zysk dla firm na tym rynku stanowi marża, czyli po prostu prowizja bukmachera. Warto najpierw przypomnieć, że im wyższy jest kurs, tym korzystniejszy z punktu widzenia klienta. Aby więc zarobić, bukmacherzy nieco je obniżają, co oznacza dla gracza niższą wygraną. Firmy te nie robią tego jednak w sposób przypadkowy. Kursy są bowiem bezpośrednio związane z prawdopodobieństwem wystąpienia danego zdarzenia, o czym piszemy niżej w tym artykule. Aby marżę uznać za korzystną, powinna być ona niższa niż 5%.

Inne

Przy wyborze firmy warto wziąć pod uwagę również inne czynniki. Istotna jest z całą pewnością jej wiarygodność. Należy więc przeczytać opinie o bukmacherach oraz sprawdzić, czy działają one legalnie – na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Finansów. Warto również zobaczyć, jakie są dostępne opcje wpłaty i wypłaty oraz jak długo zajmuje przetworzenie płatności. Nie bez znaczenia jest też jakość strony internetowej. Dobrze, by była ona intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dla wielu sporym atutem może być ponadto aplikacja na smartfona, którą oferuje coraz więcej firm na tym rynku.

Jak powstają kursy bukmacherskie?

Początkujący typerzy przed obstawieniem pierwszego zakładu często borykają się z różnymi problemami i natrafiają na przeszkody, które mogą ich zniechęcić. Jednym z najważniejszych zagadnień, które sprawiają trudności nowicjuszom, są kursy bukmacherskie. Można się z nimi zetknąć od razu po wejściu na dowolną stronę z zakładami wzajemnymi, gdyż widnieją one obok poszczególnych opcji danego zdarzenia. Co więcej, to od nich zależy wysokość wygranej. Nie dziwi zatem fakt, że nowych graczy często nurtuje to, jak bukmacherzy ustalają kursy i co one oznaczają. Odpowiedź na te pytania nie jest trudna.

Kurs bukmacherski jest po prostu odzwierciedleniem prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia. W skrócie mówiąc – im niższy jest kurs, tym wyższe prawdopodobieństwo, że coś się wydarzy. Najłatwiej zrozumieć to na prostym przykładzie, którym może być mecz Euro 2020 – Polska - Hiszpania. Obecnie w firmie STS kurs na zwycięstwo naszej reprezentacji wynosi 7,05, na remis – 4,1, zaś na wygraną mistrzów świata z 2010 roku – 1,50. Już na pierwszy rzut oka widać, że zdaniem bukmachera wyraźnym faworytem jest reprezentacja Hiszpanii. Na podstawie tych danych można obliczyć, jakie – zdaniem tej firmy – jest prawdopodobieństwo zwycięstwa obu drużyn lub remisu. Aby tego dokonać, wystarczy podzielić 1 przez kurs, a następnie pomnożyć przez 100, aby uzyskać wynik w procentach. W powyższym przypadku wygląda to następująco (wyniki w zaokrągleniu):

  • 1/7,05 = 0,14;   0,14 x 100 = 14% - prawdopodobieństwo wygranej Polski (według STS)
  • 1/4,10 = 0,24;   0,24 x 100 = 24% - prawdopodobieństwo remisu
  • 1/1,50 = 0,67;   0,67 x 100 = 67% - prawdopodobieństwo wygranej Hiszpanii

Gdy zsumujemy powyższe procenty, nie otrzymamy jednak 100%. Wynika to z faktu, że firmy doliczają do kursów wspomnianą już marżę. W tym przypadku wynik wynosi 105%, a zatem w zaokrągleniu w tym meczu wynosi ona 5%. Gdyby zaś suma tych procentów była niższa niż 100%, wówczas taki zakład zostałby określony jako surebet.

Choć dla doświadczonych graczy to oczywistość, to warto przypomnieć, że kurs bezpośrednio wpływa na możliwą wygraną. Aby ją obliczyć, wystarczy pomnożyć stawkę przez kurs. Obstawiając zatem za 10 złotych zwycięstwo drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, gracz teoretycznie może wygrać 15 zł, ale ze względu na podatek (12%) kwota ta de facto wyniesie 13,20 zł. Jeśli zaś ktoś postawi tę samą stawkę na Polskę, a nasza reprezentacja rzeczywiście zwycięży w tym spotkaniu, na konto tej osoby wpłynie 62,04 zł (bez podatku byłoby to 70,05 zł). Warto wspomnieć o tym, że dodanie kilku zakładów do jednego kuponu sprawia, że kursy mnożą się. W przypadku obstawienia dwóch zdarzeń po kursie 7,05 (jak Polska w przykładzie) za 10zł, wygrana mogłaby wynieść 437,38 zł (7,05 x 7,05 x 10 = 497,03 zł – wygrana bez podatku).

Najlepsze zakłady na Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej stanowią doskonałą okazję, by rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem. Mecze Euro 2020 są transmitowane w telewizji, co pomaga śledzić formę poszczególnych drużyn i zawodników. Dodatkowe ułatwienie stanowi także dostęp do informacji, na przykład o kontuzjach czy niedyspozycji piłkarzy. Szczególnie istotne jest jednak to, że legalni bukmacherzy przygotowują wówczas szeroką, szczegółową ofertę, która obejmuje wszystkie spotkania.

Podczas ME w tego typu firmach można obstawić nie tylko to, kto wygra w konkretnym meczu lub czy padnie remis (1X2), ale także wiele innych zdarzeń z nimi związanych. W każdym spotkaniu przygotowanych będzie ponad 100 dodatkowych opcji, jak na przykład – kto wygra poszczególne połowy, ile będzie rzutów rożnych lub żółtych czy czerwonych kartek, który zawodnik strzeli pierwszą bramkę, jakim wynikiem skończy się mecz i wiele innych. Podczas mistrzostw dostępne będą również popularne zakłady z handicapem oraz mnóstwo opcji poniżej/powyżej, na przykład: czy liczba wszystkich bramek w spotkaniu przekroczy daną wartość (zazwyczaj 1,5; 2,5 i 3,5).

Na czas takich turniejów firmy przygotowują ponadto zakłady długoterminowe. Wyróżniają się one tym, że zdarzenia, których dotyczą, odbywają się na przestrzeni dłuższego okresu. Zarówno przed rozpoczęciem ME, jak i w ich trakcie możemy wytypować między innymi mistrza Europy, króla strzelców czy zwycięzców poszczególnych grup. Często możliwe jest także wskazanie, kto zajmie drugie czy trzecie miejsce w całym turnieju.

Zakłady bukmacherskie Euro 2020 w STS

Star-Typ Sport, czyli obecnie największy bukmacher w Polsce, przygotował dla fanów piłki nożnej obszerną ofertę na zbliżające się piłkarskie Mistrzostwa Europy, która z biegiem czasu powinna się jeszcze powiększyć. Aby z niej skorzystać, należy przejść na stronę internetową tej firmy i zarejestrować się. Następnie z menu po lewej stronie trzeba wybrać zakładkę „Piłka nożna” -> „Rozgr. międzynarodowe” (zaznaczone czerwonym kolorem na zdjęciu). Wówczas ukazuje się kilka opcji. W zakładce „EURO 2020” znajdują się mecze ME, zaś w sekcjach „Mistrz. Europy zwycięzca” oraz „Mistrzostwa Europy 2020 – reprezentacja Polski” dostępne są zakłady długoterminowe.

Aby zawrzeć zakłady na mecze Euro 2020, trzeba więc skorzystać z pierwszej zakładki. Po wybraniu jej na stronie głównej możemy od razu stworzyć kupon, obstawiając pojedyncze spotkania lub kilka na raz. Gdy klikniemy na dowolną drużynę, zostanie ona podświetlona i dodana do kuponu, co widać na poniższym obrazku. Obok każdego meczu znajduje się poza tym „+0”, które zapewne niedługo zamieni się w większą liczbę. Po kliknięciu na nią nastąpi przeniesienie do szerszej oferty, w której dostępne są dodatkowe zakłady bukmacherskie, jak choćby handicap czy dokładny wynik.

STS przygotował także długoterminowe zakłady bukmacherskie na Euro 2020. Szczególnie interesujące są te dotyczące reprezentacji Polski. Kurs na to, że biało-czerwoni wygrają turniej, wynosi tutaj 100. Poza tym Star-typ Sport pozwala wytypować, że nasza reprezentacja dojdzie do finału, półfinału, ćwierćfinału i 1/8 finału. Możemy tu też postawić na to, że Lewandowski zostanie królem strzelców.

Zakłady na Euro 2020 w Etoto

Etoto – jeden z najszybciej rozwijających się bukmacherów na polskim rynku – jest już niemal w pełni przygotowany na nadchodzące mistrzostwa. Znajdziemy tu bowiem sporo zakładów związanych z tym turniejem. Jak zacząć obstawiać w tej firmie? Najpierw należy przejść na jej witrynę i założyć konto. Później pozostaje już tylko na głównej stronie (po lewej stronie) kliknąć zakładkę „Piłka nożna” -> „Europa” -> „Euro 2020” (jak na poniższym zdjęciu).

Po przejściu do wskazanej sekcji zobaczymy mecze mistrzostw Europy, które można obstawiać w tej firmie. Spotkań z całą pewnością będzie jeszcze przybywać, szczególnie po zakończeniu baraży Ligi Narodów, które wyłonią ostatnich czterech finalistów. Aby dodać swój typ do kuponu, wystarczy kliknąć na interesującą nas opcję. W firmie tej dostępne są ponadto zakłady bukmacherskie długoterminowe na Euro 2020. Obecnie obstawić można tu zwycięzcę całego turnieju oraz poszczególnych grup A i B (później zostaną dodane kolejne). Ofertę tę ujrzymy po kliknięciu na „Zakłady dodatkowe” (na zdjęciu poniżej). Jak widać, według tego bukmachera obecnie największe szanse na wygranie całego turnieju ma Anglia (kurs 5,50), a następnie Belgia i Francja.

Bukmacher ten stworzył już nie tylko standardowe zakłady 1X2, ale też dodatkowe. Aby z nich skorzystać, trzeba w zakładce „Spotkania” (otwiera się domyślnie po przejściu do sekcji „Euro 2020”) kliknąć liczbę obok danego meczu (na pierwszym zdjęciu zaznaczone kolorem żółtym). Wtedy zostaniemy przeniesieni do kolejnej strony, na której znajdują się zakłady z handicapem, na dokładny wynik, liczbę rzutów rożnych czy kartek, over/under i wiele innych.

Zakłady Euro 2020 – Fortuna

Ciekawą ofertę związaną z ME znajdziemy również w Fortunie. Po wejściu na jej witrynę wystarczy zarejestrować się, po czym wybrać sekcję „EURO 2020” z menu, które znajduje się po lewej stronie. Podobnie jak w poprzednio, dostępne są tu zakłady na mecze mistrzostw Europy oraz długoterminowe. Gdy wejdziemy do sekcji „Spotkania”, wyświetlone zostaną wszystkie pojedynki. Domyślnie najbliższe mecze widać od razu w głównej zakładce „EURO 2020”. Aby postawić na którąś z opcji, wystarczy na nią kliknąć. Nieco po prawej stronie znajduje się kolumna „Więcej”. Po kliknięciu którejś z liczb znajdujących się w niej nastąpi przeniesienie do dodatkowych zakładów danego meczu.

Choć do mistrzostw Europy zostało jeszcze trochę czasu, to już można dostrzec, że ten polski bukmacher przygotuje różnorodne zakłady długoterminowe. Obecnie gracze mogą tu spróbować wytypować między innymi zwycięzcę całego turnieju, miejsca 1-2 czy 1-4, klasyfikację niektórych grup oraz wiele zdarzeń dotyczących reprezentacji Polski. Niedługo powinna pojawić się możliwość obstawiania króla strzelców mistrzostw czy zespołów, które dojdą do ćwierćfinału czy 1/8. Ciekawie prezentują się choćby zakłady na liczbę punktów, jaką zdobędą biało-czerwoni. Obstawiając 10 złotych na to, że Polska wygra w grupie co najmniej dwa spotkania, można wygrać 29,04 złotych.

Bonusy bukmacherskie – jak wykorzystać je podczas Euro 2020?

Każdy, kto planuje dopiero po raz pierwszy skorzystać z usług firm bukmacherskich online, powinien koniecznie przyjrzeć się oferowanym przez nie promocjom. Nowi klienci bardzo często mogą liczyć na bonusy powitalne. Dzięki nim obstawianie podczas Euro 2020 będzie z pewnością łatwiejsze. Firmy, które oferują bonus bez depozytu, przede wszystkim chcą zachęcić klientów do rejestracji. W dłuższej perspektywie mają one nadzieję, że osoby te zaczną u nich regularnie obstawiać. Z punktu widzenia gracza najważniejsze jest jednak to, że tego typu promocje oznaczają dodatkowe środki, które można wykorzystać przy zawieraniu zakładów sportowych.

Firmy najczęściej oferują bonus od depozytu (zwykle od pierwszego, ale czasami także od drugiego i trzeciego). Aby z niego skorzystać, wystarczy tylko wpłacić środki na konto bukmacherskie niedługo po dokonaniu rejestracji. Wówczas przesłane pieniądze zostaną podwojone do pewnej kwoty. Najwięcej środków od pierwszego depozytu otrzymać można w firmach takich jak Milenium (1500 zł), STS (1200 zł), Fortuna, LV Bet, Totolotek czy ForBET (wszystkie cztery po 1000 zł). U poszczególnych bukmacherów znajdziemy także inne bonusy. W związku z nadchodzącymi mistrzostwami Europy możemy spodziewać się, że większość z nich przygotuje zakład bez ryzyka. Gracz otrzymuje wówczas pieniądze na obstawienie jednego lub kilku zdarzeń. Euro 2020 to ponadto czas wielu konkursów, w związku z czym warto obserwować strony wszystkich bukmacherów.

Copy the token