Najczęściej zadawane pytania

W tym dziale zebraliśmy odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nowi użytkownicy naszej strony. Jeśli nie ma tu odpowiedzi, której szukasz, możesz zadać w tym dziale pytanie związane z bukmacherami. Administratorzy strony i doświadczeni użytkownicy Legalbet szybko odpowiedzą na twoje pytania.

Co to jest Bukmacher?

Bukmacher to firma (podmiot prawny), która za pośrednictwem Internetu lub punktu stacjonarnego przyjmuje i obsługuje zakłady na wyniki gier sportowych lub innych zdarzeń.

Gdzie lepiej obstawiać zakłady – przez Internet czy w punkcie naziemnym?

Jeszcze kilkanaście lat temu gracze preferowali obstawiać zakłady w stacjonarnych placówkach bukmacherskich. Mogli się tam spotykać z przyjaciółmi, oglądać razem transmisje i rozmawiać o zakładach. Obecnie większość graczy wybiera bukmacherów online, gdyż przez Internet obstawia się po prostu szybciej i wygodniej. Która opcja jest lepsza? Jest to bardzo subiektywna kwestia. Każdy wybiera to, co bardziej mu odpowiada. Warto również dodać, że w dziale z rankingami Legalbet można dowiedzieć się, którzy polscy bukmacherzy posiadają najlepszą ofertę zakładów dla graczy. 

Nie ukończyłem jeszcze 18 lat. Czy mogę obstawiać zakłady online?

NIE! Zgodnie z prawem zakłady bukmacherskie obstawiać mogą jedynie te osoby, które mają co najmniej 18 lat. Osiągnięcie pełnoletności jest obowiązkowym wymogiem, który trzeba spełnić, aby zarejestrować się na stronie tego typu firmy. Nawet jeśli podczas rejestracji błędnie podasz swój wiek, bukmacher zablokuje ci konto po zweryfikowaniu twojej tożsamości.

Czy u bukmachera można naprawdę wygrać?

Oczywiście, że tak. Wszystko zależy jedynie od twojej znajomości sportu i umiejętności.

Czy obstawianie może być głównym źródłem dochodu?

NIE! Zakłady bukmacherskie powinno obstawiać się dla przyjemności – jako hobby – lub w celu zapewnienia sobie większych emocji. Obstawianie w żadnym wypadku nie powinno być głównym źródłem dochodu. Pragniemy to podkreślić z pełną odpowiedzialnością.

Co to jest marża?

Jest to różnica między matematycznym prawdopodobieństwem danego wyniku zdarzenia a kursem ustalonym przez bukmachera. Marżę najlepiej widać w zakładach dwudrogowych, w których istnieją tylko 2 możliwe rezultaty, jak na przykład w tenisie, gdzie może tylko wygrać jeden lub drugi zawodnik. Jeśli szanse sportowców czy drużyn na zwycięstwo rozkładają się po równo, czyli 50/50, to matematycznie kursy na wygraną dla obu z nich powinny być równe 2,0. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę średnią marżę, kursy będą wynosić odpowiednio 1,9. Takie zaniżanie kursów w dłuższym okresie pozwala firmie zarobić. To właśnie marża stanowi zysk bukmachera.

Na czym polegają bonusy u bukmacherów?

Bonusy stanowią formę zachęty, którą bukmacherzy oferują zarówno swoim nowym, jak i stałym klientom. Z reguły są to pieniądze na darmowe zakłady (freebet) lub zwrot pieniędzy za przegrany zakład. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż bonusy często posiadają pewne restrykcje, w związku z którymi konieczne może być wykonanie konkretnych działań. Zanim zaakceptujesz bonus, zalecamy przeczytać zasady i warunki promocji. Dowiedz się, którzy bukmacherzy oferują bonusy dla nowych graczy, sprawdzając specjalną listę Legalbet: bukmacherzy z bonusami.

Którego bukmachera wybrać?

Każdy gracz kieruje się własnymi kryteriami podczas wyboru bukmachera. Dla niektórych najważniejsze są wysokie kursy bukmacherskie, dla innych duże znaczenie ma szeroka oferta zakładów, a jeszcze innym najbardziej zależy na bonusie powitalnym. Strona internetowa Legalbet określa siedem głównych kryteriów wyboru bukmachera i stworzyła obiektywną ocenę tego typu firm, które działają obecnie w Polsce. Możesz dowiedzieć się o tym więcej, czytając artykuł „Jak wybrać bukmachera: instrukcje dla początkujących”.

Jak zarejestrować się u bukmachera?

Każda firma bukmacherska posiada na swojej stronie internetowej przycisk „rejestracja”. Podczas rejestracji upewnij się, że dokładnie wypełniłeś wszystkie wymagane pola - zwykle należy wpisać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe. Podane informacje muszą być poprawne, gdyż przed wypłaceniem pieniędzy należy przejść weryfikację tożsamości.

Aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji i weryfikacji tożsamości, polecamy przeczytać „Jak zarejestrować się u bukmachera dla początkujących”, co pomoże ci uniknąć zbędnych problemów. Możesz tam także sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji, działu pomocy bukmachera lub czatu online Legalbet. 

Czy można zarejestrować się u kilku różnych bukmacherów?

Możesz zarejestrować się u tylu bukmacherów, ilu chcesz. Wszystkie firmy świadczą swoje usługi niezależnie od siebie i każda z nich zawsze z chęcią powita nowego użytkownika.

Należy jednak pamiętać (lub nawet gdzieś zapisać) login i hasło do każdego konta, gdyż procedura odzyskiwania hasła może trochę potrwać.

Wyświetl pełną listę legalnych bukmacherów online w Polsce

Zapomniałem hasła. Czy muszę zarejestrować się ponownie?

Absolutnie nie. Ponowna rejestracja jest zabroniona i może nawet spowodować zablokowanie twojego konta. Musisz po prostu przejść proces odzyskiwania hasła - każdy bukmacher udostępnia swoim graczom taką opcję. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, zalecamy kontakt z działem pomocy dostępnym na stronie danej firmy. Operator powinien szybko poinformować cię, jak przywrócić twoje konto.

Czy można utworzyć kilka kont u jednego bukmachera?

Nie. Jeden gracz może mieć tylko jedno konto. To główny warunek każdego bukmachera. Jeśli uda ci się utworzyć więcej niż jedno konto, będziesz z mógł z niego korzystać do czasu wypłaty środków. Wtedy bukmacher natychmiast uzna cię za oszusta, gdyż posiadanie kilku kont jest zabronione. Firmy blokują bowiem osoby, które posiadają kilka kont pod tym samym adresem IP lub których konta powiązane są z tym samym rachunkiem bankowym itp. W zależności od regulaminu bukmachera, u którego obstawiasz zakłady, możesz nawet nie otrzymać wygranych pieniędzy i odzyskać jedynie depozyt.

Czy można utworzyć kilka kont u jednego bukmachera, wykorzystując dane przyjaciół czy rodziny?

Jak już wspomnieliśmy w poprzedniej odpowiedzi, poważni bukmacherzy blokują konta z tym samym adresem IP. Jeśli kilka kont ma ten sam adres IP, firma może oskarżyć cię o oszustwo (multikonto). Jeżeli twoi przyjaciele czy rodzina są rzeczywiście grają u tego samego bukmachera, czasami udaje się odblokować wszystkie konta po zweryfikowaniu tożsamości tych osób.

Dlaczego moje konto zablokowano z powodu adresu IP, choć nie rejestrowałem się wcześniej u danego bukmachera?

W takim przypadku, najprawdopodobniej zostałeś ofiarą swojego dostawcy Internetu, który posiada małą pulę adresów IP.

To sprawia, że wielu klientów tego dostawcy dzieli ten sam adres IP. To może się zdarzyć, choć są to bardzo rzadkie sytuacje. W takich przypadkach powinieneś skontaktować się z dostępnym u bukmachera działem obsługi klienta. Wymagane będzie przejście weryfikacji tożsamości, a po pewnym czasie (w zależności od firmy) twoje konto zostanie odblokowane.

Jak doładować konto na stronie bukmachera?

Polscy bukmacherzy, którzy przyjmują zakłady online, oferują różne metody płatności. Dzięki temu depozyt można złożyć na wiele sposobów. Do najpopularniejszych metod należą PayPal oraz karta Visa czy Mastercard. Konto można także zasilić za pomocą różnych innych aplikacji czy konta bankowego. Bukmacherzy zawsze na swoich stronach wypisują wszystkie akceptowane metody wpłacania depozytu. Dowiedz się więcej: Jak doładować konta na polskich stronach bukmacherskich.

Jak szybko pieniądze wpływają na konto gracza?

Szybkość wpłaty i wypłaty środków zależy od metody płatności wybranej przez gracza. Jeśli do doładowania swojego konta używasz karty kredytowej lub elektronicznego systemu płatności, pieniądze zazwyczaj pojawią się na twoim koncie natychmiastowo. Przelew bankowy zaś trwa nawet kilka dni. Bukmacherzy na swoich stronach internetowych często określają, ile czasu zajmuje każda metoda płatności.

Jaka jest minimalna kwota depozytu u bukmachera?

Minimalna kwota, jaką gracz może wpłacić na swoje konto bukmacherskie, określona jest na stronie firmy. Najczęściej wynosi ona kilka złotych, choć czasami jest to uzależnione od metody płatności wybranej przez gracza.

Czy mogę doładować swoje konto, obstawić zakład, a następnie natychmiast wypłacić pieniądze?

Zasady dotyczące wypłaty środków różnią się w zależności od firmy. Zawsze są one jednak określone w odpowiednim dziale na stronie internetowej bukmachera.

Nie każdy bukmacher pozwala wypłacić pieniądze zaraz po dokonaniu wpłaty. W niektórych przypadkach należy odczekać pewien czas, by móc zażądać wypłaty. Warto również dodać, że większość firm stosuje się do zasady, że środki można wypłacić dopiero po zawarciu zakładów za równowartość kwoty depozytu.

Jak wypłacić pieniądze ze strony bukmachera?

Zasady wypłaty środków zawsze opisane są na stronie internetowej bukmachera, zazwyczaj  w sekcji „wypłaty” lub „płatności”. Najczęściej możesz wypłacić pieniądze tą samą metodą płatności, z której skorzystałeś przy dokonywaniu depozytu. Więcej na temat wpłaty i wypłaty pieniędzy można przeczytać w artykule „Jak doładować konto u polskich bukmacherów”.

Minął już ponad jeden dzień, odkąd zażądałem wypłaty, a wciąż nie otrzymałem środków na kartę/konto bankowe/aplikację. Co powinienem zrobić?

Upewnij się, czy dokładnie sprawdziłeś na stronie internetowej bukmachera, ile może potrwać wypłata środków wybraną przez ciebie metodą. W większości firm maksymalny czas potrzebny na wykonanie przelewu wynosi 5 dni, choć zazwyczaj zajmuje to 2-3 dni robocze. Istnieje także możliwość, że bukmacher z jakiegoś powodu wysunął wobec ciebie roszczenie i wstrzymał wypłatę środków. W takim przypadku należy skontaktować się z działem pomocy, aby dowiedzieć się, co powoduje opóźnienie. Jeśli obsługa firmy nie jest w stanie rozwiązać twojego problemu, a jesteś pewny, że postępowałeś uczciwie i nie naruszyłeś żadnych zasad, zapraszamy do złożenia skargi na bukmachera na naszej stronie. Aby to zrobić, wybierz bukmachera z listy ogólnej i kliknij „Dodaj skargę”.

Czy istnieje ryzyko, że bukmacher zaciągnie na mnie kredyt czy pożyczkę, jeśli prześlę mu swoje dokumenty?

Nie należy się tego obawiać. Przesyłanie kopii dokumentów jest praktyką stosowaną na całym świecie i nie zdarzyło się jeszcze, by któraś z tego typu firm wykorzystała je w nieodpowiedni sposób. Jeśli jednak nadal się obawiasz, unikaj nisko ocenianych bukmacherów i zamiast tego wybieraj tych, którzy świadczą swoje usługi już od długiego czasu. Aby sprawdzić opinie o bukmacherach, polecamy skorzystać z rankingu Legalbet.

Jaka waluta stosowana jest na stronach bukmacherskich?

Na stronach polskich firm bukmacherskich zakłady można obstawiać tylko w złotych. Jest to wygodne, a także pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na wymianie walut oraz prawdopodobnych prowizjach. Na zagranicznych stronach bukmacherskich mogą być używane inne waluty, jednak przypominamy, że w Polsce można obstawiać zakłady jedynie u legalnych bukmacherów, którzy posiadają odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów.

Co to jest zakład kombi?

Jest to zakład, w ramach którego obstawia się kilka zdarzeń jednocześnie. Wygrana jest w nim równa iloczynowi wszystkich kursów zdarzeń wybranych przez gracza. Jeśli choć jedno zdarzenie nie zostanie obstawione poprawnie, cały zakład wielokrotny (kombi) przegrywa. Jeśli jednak gracz dobrze wytypuje wszystkie zdarzenia, wygrana będzie znacznie wyższa, niż gdyby każde z nich zostało obstawione oddzielnie. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w artykule o zakładach pojedynczych, kombi oraz systemowych.

Ile zdarzeń można obstawić w ramach zakładu kombi?

Najpierw należy sprawdzić zasady danego bukmachera. Zazwyczaj na jednym kuponie może znaleźć się do 20 zdarzeń. Ważny jest także maksymalny kurs całkowity. Nawet jeśli nie uda ci się wyszukać żadnych wzmianek na ten temat w regulaminie danej firmy, zazwyczaj taka informacja zostanie wyświetlona, gdy przekroczysz całkowity kurs podczas tworzenia zakładu lub jego zatwierdzania.

Czym jest zakład systemowy?

Jest to połączenie kilku zakładów kombi. Zakład ten różni się od kombinacyjnego tym, że nawet jeśli jedno zdarzenie (lub kilka) nie zostanie obstawione poprawnie, to i tak nie jest on w całości przegrany. Zysk z zakładu systemowego jest jednak mniejszy niż w przypadku wielokrotnego. Maksymalna liczba zdarzeń, które mogą się znaleźć na takim kuponie, jest zazwyczaj określona w regulaminie bukmachera. Aby poznać wszystkie rodzaje zakładów i dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj artykuł „Zakłady pojedyncze, kombi i systemowe”.

Na czym polega zakład powyżej/poniżej?

W zakładzie tym obstawia się całkowitą liczbę bramek, punktów, rzutów rożnych, kartek, fauli itd.

W jego ramach można typować łączną zdobycz zarówno obu drużyn/sportowców, jak i jednego zespołu/zawodnika. Każdy bukmacher sam tworzy zakłady powyżej/poniżej i określa w nich pewną wartość, a gracz może obstawić, czy rzeczywista liczba bramek, punktów, kartek itd. będzie od niej wyższa, czy niższa. Na przykład w piłce nożnej najczęściej spotyka się wartość 2,5 gola. Więcej informacji można znaleźć w naszym artykule “Zakłady powyżej/poniżej”.

Jak bukmacher ustala wartości w zakładach powyżej/poniżej?

Każdy bukmacher ma swoich analityków, którzy śledzą poczynania drużyn i sportowców, a także ich wyniki. W piłce nożnej nie stosuje się tylko wspomnianej wyżej wartości 2,5 gola. W niektórych rozgrywkach, jak choćby w norweskiej drugiej lidze, często można spotkać zakłady powyżej/poniżej 3,5 gola, gdyż zespoły z takich lig często zdobywają wiele bramek. Bukmacherzy, którzy tworzą ofertę, analizują statystyki także pod kątem tego, ile goli średnio strzela dana drużyna. Pod uwagę bierze się zatem nie tylko przeciętną wartość dla takiej ligi, ale i dla konkretnego zespołu. Znaczenie ma wszystko, nawet statystyki bezpośrednich spotkań czy warunki pogodowe.

Co to jest handicap?

Handicap polega na przyznaniu przewagi (np. dodatkowych goli lub punktów) jednej z drużyn przy obliczaniu wyniku. Handicap pozwala zwiększyć lub zmniejszyć prawdopodobieństwo wygranej, co przekłada się na wyższy lub niższy kurs na dane zdarzenie – zazwyczaj na końcowy rezultat.

Jakie są rodzaje handicapów?

Najczęściej wyróżnia się handicap azjatycki i europejski.

Czym się różni handicap europejski od azjatyckiego?

Azjatycki handicap jest częściej stosowany i posiada dwie opcje. W zachodnich firmach bukmacherskich, oprócz znanych nam zwykłych handicapów jak -1 czy -1,5, spotyka się również -0-0,5 czy -1-1,5. Obstawiając handicap -1-1,5 po kursie 1,8, twój zakład zostaje podzielony na dwa. Jedna połowa stawki zostaje przeznaczona na handicap -1, a druga na 1.5. Jeśli na przykład zawrzesz zakład za 2000 złotych, to de facto obstawiasz za 1000 zł handicap -1, a za pozostały 1000 zł handicap 1,5 – oba po kursie 1,8. Wyobraź sobie, że twój zespół wygrał różnicą jednej bramki. W tym przypadku odzyskasz 1000 złotych. Otrzymasz bowiem zwrot za zakład z handicapem -1, zaś ten z -1,5 będzie przegrany.

W europejskim handicapie uwzględnia się remis. Warto o tym pamiętać przy obstawianiu tego typu zakładów. Europejski handicap -1 jest równy azjatyckiemu handicapowi -1,5, gdyż dodawana jest opcja remisu.

Na czym polegają kursy ułakowe?

W niektórych krajach, szczególnie w Wielkiej Brytanii, kursy podaje się nie tylko w formacie dziesiętnym, ale też ułamkowym. Jeśli spotkasz się z drugą opcją i jej nie rozumiesz, możesz ją zmienić w menu strony. Jeśli nie ma takiej możliwości, kursy ułamkowe najłatwiej zrozumieć w ten sposób: 10/3 – przy stawce 3 zł możesz wygrać 10 zł. Jeśli chcesz przekonwertować to na format dziesiętny, musisz podzielić pierwszą liczbę przez drugą i dodać 1, czyli 10:3+1=4,33. Więcej na temat rodzajów kursów dowiesz się w Poradniku Obstawiania.

Mecz piłkarski zakończył się zwycięstwem drużyny A w dogrywce, ale bukmacher rozliczył zakład tak, jakby spotkanie zakończyło się remisem. Dlaczego?

Wszyscy bukmacherzy akceptują zakłady na regulaminowy czas gry. Obstawianie dogrywki czy karnych jest możliwe w dodatkowych zakładach. Pamiętaj o tym, gdy typujesz zdarzenia, w których może dojść do dogrywki.

Czy w zakładach na hokej uwzględnia się dogrywkę?

Najlepiej dokładnie przeczytaj regulamin danego bukmachera. Każdy z nich inaczej rozlicza zakłady. Jedna firma może uwzględniać dogrywkę w NHL czy KHL, a jednocześnie brać pod uwagę tylko regulaminowy czas gry w WHL.

W każdej recenzji bukmachera na naszej stronie znajduje się informacja o przyjmowaniu i rozliczaniu zakładów. Zalecamy się z nia zapoznać.

W jakiej dyscyplinie sportowej szanse na wygraną są największe?

Nie istnieją żadne wiarygodne statystyki na ten temat. Większość ludzi obstawia piłkę nożną, gdyż jest to najpopularniejszy sport na świecie. Dużym zainteresowaniem cieszy się również tenis, koszykówka czy hokej na lodzie. Trudno doradzać wybranie konkretnej dyscypliny, gdyż niektórzy typerzy lepiej znają się na futbolu, inni na siatkówce itd. Im jednak dany sport jest mniej popularny, tym łatwiej wygrać zakład, oczywiście zakładając, że rzeczywiście znasz się na nim i orientujesz się w obecnej formie zawodników). Liczba zakładów na takie dyscypliny jest bowiem mniejsza, a firmy bukmacherskie zazwyczaj nie przykładają większej wagi do idealnego zestawienia kursów. Ponadto trudno znaleźć wszystkie informacje na temat takiego sportu. Dlatego też bukmacherzy czasami mogą być w błędzie i zaoferować wysokie kursy, które nie będą odzwierciedlały prawdziwej sytuacji. Gracz może wykorzystać taką pomyłkę. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest łatwo regularnie wygrywać, obstawiając zdarzenia z mało popularnych dyscyplin sportowych. Najpierw firmy ustalają na nie niski limit stawki, a gdy zauważą, że znasz się na nich lepiej od pracowników „buka”, pozwolą ci obstawiać za maksymalnie kilka złotych.

Czym są zakłady na żywo?

Są to zakłady, które zawiera się w trakcie trwania danego zdarzenia. Można je obstawiać dopiero po rozpoczęciu spotkania. Więcej informacji na temat możliwości oraz niuansów zakładów live znajdziesz w artykule “Obstawianie zakładów w trakcie meczu (LIVE)”.

Ile trwa rozliczanie zakładu na stronie bukmachera?

U dobrych bukmacherów nie powinno to potrwać dłużej niż kilka sekund, ewentualnie 2-3 minuty. Jeśli w firmie, w której obstawiasz trwa to dłużej, zastanów się nad jej zmianą.

Ile wynosi maksymalna stawka na zakład?

Każdy bukmacher i każdy rynek (sport, live, mistrzostwa) posiada własny limit maksymalnej kwoty, za jaką można obstawić dane zdarzenie. Bukmacherzy co do zasady nie obniżają drastycznie limitu stawki na zakłady dotyczące choćby mistrzostw Europy w piłce nożnej czy innych ważnych turniejów sportowych. Jeśli jednak obstawiasz mało popularne zdarzenia i wzbudzisz podejrzenia bukmachera, limit ten może zostać obniżony. Czasami bywa on redukowany do bardzo niskiej kwoty.

Kiedy bukmacher obniża maksymalną stawkę?

1. Gdy obstawiasz tzw. surebety, czyli typujesz przeciwne wyniki tego samego zdarzenia u różnych bukmacherów, gwarantując sobie tym samym wygraną i zysk. Firmy nie przepadają za takimi graczami i starają się ich zwalczać. Karą za obstawianie surebetów może być nie tylko obniżenie maksymalnego limitu stawki, ale także zablokowanie konta i konfiskata wygranej.

2. Gdy świetnie typujesz zakłady i stale wygrywasz (szczególnie gdy obstawiasz mało popularne zdarzenia). Wtedy bukmacher może uznać, że jesteś profesjonalnym graczem i szybko obniżyć limit stawki. Otrzymasz co prawda całą wygraną kwotę, gdyż w ten sposób nie łamiesz żadnych zasad, ale firma zrobi wszystko, co w jej mocy, by zrazić cię do obstawiania.

Czy bukmacher ma prawo obniżać limit stawki? Przecież gram uczciwie.

Wielu graczy ignoruje regulamin obowiązujący u bukmachera. Widząc ogromny tekst z zasadami i warunkami użytkowania, gracze często nie zapoznają się z nim, choć właśnie tam wyraźnie napisane jest, że bukmacher może bez podawania powodu zmienić maksymalny limit stawki. Podczas rejestracji wyrażasz zgodę, że będziesz się stosował do tych zasad, klikając na przycisk “Akceptuję warunki”.

Czy jeśli obstawiam tylko za niewielkie kwoty, moje konto zostanie zablokowane?

Bukmacherzy są z reguły lojalni wobec graczy, którzy traktują typowanie zakładów jako hobby. Mogą oni bowiem z łatwością sprawdzić, jakie zdarzenia dany użytkownik obstawia, jak często to robi oraz jakie dyscypliny sportowe czy rynki preferuje. Nawet jeśli wygrywasz regularnie, bukmacher nie podejmie wobec ciebie żadnych kroków. Jeśli jednak istnieje podejrzenie, że jesteś profesjonalnym graczem, limit stawki zostanie automatycznie obniżony. Zawodowi typerzy zazwyczaj są przyłapywani na obstawianiu valuebetów (błędnie zawyżone kursy przez bukmachera).

Czy jeśli chcę obstawiać za duże pieniądze, to nie jestem mile widzianym klientem firm bukmacherskich?

Wręcz przeciwnie – bukmacherzy uwielbiają klientów grających za ogromne pieniądze, i to nawet tych, którzy wygrywają. Firmy te nie przepadają jedynie za tymi, którzy obstawiają zawodowo zdarzenia, w których został popełniony błąd przy ustalaniu kursów (valuebet). Tacy gracze mogą wygrywać regularnie przez długi czas, przez co bukmacherzy chcą się ich pozbyć. Jeśli obstawiasz zakłady dla zabawy, znasz się na sporcie i dlatego często wygrywasz, firmy nie będą robić ci przeszkód.

Czy firmy ograniczają maksymalne stawki na zakłady ekspresowe ?

Rzadko się zdarza, by nakładano limity na zakłady ekspresowe. Z czymś takim spotkać się można raczej wyłącznie w firmach o niskiej renomie. Zalecamy, aby nie grać u takich bukmacherów.

Czy można obstawiać to samo zdarzenie kilkukrotnie, ale w różnych wariacjach?

Większość bukmacherów na to pozwala. Zawsze wiąże się to jednak z ryzykiem. Dzięki szerokiej ofercie można obstawiać jedno zdarzenie wielokrotnie, ale nie ma pewności, że przyniesie to zysk. Liczba zakładów na jedno zdarzenie może być określona na stronie internetowej firmy lub użytkownik zostanie o tym poinformowany przy tworzeniu kuponu.

Gdzie mogę złożyć skargę na bukmacherów (np. za brak wypłaty, zablokowane konto, własną interpretację zdarzeń)?

Najpierw musisz zapoznać się z regulaminem bukmachera. Jeśli twój problem został tam opisany i rzeczywiście naruszyłeś jedną lub więcej zasad tam zapisanych, twoja skarga z pewnością nie przyniesie skutku. Jeśli jednak możesz udowodnić, że nie naruszyłeś żadnych zasad, nasza strona może pomóc ci rozwiązać problem. Aby złożyć skargę musisz wybrać bukmachera z głównej listy, przejść na jego stronę (kliknij w logo) i kliknąć „Dodaj skargę”. Należy pamiętać, że Legalbet akceptuje wyłącznie skargi dotyczące legalnych bukmacherów. Analizą skarg graczy zajmują się również oficjalni przedstawiciele firm, z którymi współpracujemy. Aby pomóc naszym użytkownikom, angażujemy także innych uznanych przedstawicieli, którzy kontaktują się z pracownikami bukmachera. Poprzednie skargi graczy oraz ich wyniki dostępne są na stronie „Pomagamy”.

Skąd mam wiedzieć, czy warto grać u danego bukmachera?

Legalbet zaleca, by gracze wybierali bukmacherów z wysoką oceną wiarygodności. Ocena ta opiera się na dwóch głównych kryteriach: uczciwości firmy w zakresie wypłacania wygranych, a także gotowości do współpracy z graczami oraz wysłuchiwania i rozwiązywania skarg. Możesz także przeczytać o firmach w rankingu bukmacherów tworzonym przez użytkowników, który ukazuje popularność każdego z nich wśród fanów obstawiania.

Która ocena bukmachera jest najbardziej obiektywna?

W Internecie można znaleźć wiele stron, które same oceniają bukmacherów. Niestety nie istnieją całkowicie obiektywne rankingi firm bukmacherskich, gdyż bukmacherzy są partnerami tych stron, przez co mogą oni wpływać na ich ocenę. WSZYSTKIE STRONY oferują subiektywną ocenę opartą na ich relacjach z bukmacherami. Na niektóre z nich firmy bukmacherskie wpływają bardziej, na niektóre mniej, ale wszystkie są subiektywne. To dotyczy także naszej strony. Ranking Użytkowników Legalbet jest jednak jedynym rankingiem opartym wyłącznie na ocenach graczy. Fakt, że ranking ten tworzą gracze tacy jak ty, powinno pomóc ci w wyborze.

Mój zakład został policzony jako przegrany, choć na innych stronach bukmacherskich został uznany za wygrany. Czy bukmacherzy opierają się na różnych źródłach?

Tak, taka sytuacja może mieć miejsce. Zwykle bukmacherzy opierają się na oficjalnych stronach federacji sportowych, klubów itp. Jeśli twój zakład został obliczony inaczej w różnych firmach, oznacza to, że stosują one różne źródła informacji. Powinieneś wówczas zgłosić się do biura obsługi klienta i określić, które źródło pokazuje prawidłowy wynik zdarzenia. Twój bukmacher powinien zawsze powiadomić cię, skąd pochodzą jego informacje. Niestety bukmacher zazwyczaj wygrywa takie spory.

Jak bukmacherzy rozliczają zakład, gdy spotkanie zostało przełożone lub poddane walkowerem?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba przeczytać ze zrozumieniem regulamin danego bukmachera. Zawsze podane są tam rozwiązania wszystkich możliwych przypadków.

Czy bukmacherzy mają prawo uznać mecz za ustawiony, jeśli nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez federację danego sportu?

Akceptując regulamin bukmachera podczas rejestracji na jego stronie internetowej, automatycznie zgadzasz się, że może on uznać mecz za ustawiony wedle własnego uznania. W takim przypadku firma może zablokować konto, a nawet skonfiskować wygraną, zwracając tylko depozyt.

Niektórzy bukmacherzy celowo opóźniają zatwierdzenie meczu, aby trzymać graczy w niepewności. Jest to spowodowane chęcią zmuszenia użytkownika do zaprzestania obstawiania na jego stronie.

Czy jeśli w trakcie obstawiania na żywo podawany wynik spotkania był nieprawidłowy, a zakład został przegrany, to pieniądze zostaną zwrócone?

Regulamin bukmachera określa, że firma nie jest odpowiedzialna za poprawność podawanych wyników spotkań i zaleca się sprawdzanie rezultatów w oficjalnych źródłach. Dlatego też bukmacher ma prawo utrzymać obecny status zakładu.

Czy mogę anulować kupon, jeśli podczas meczu przez przypadek obstawiłem zły zakład?

Przed obstawieniem zakładu zwykle pojawia się pytanie: „Czy jesteś pewny, że chcesz obstawić to zdarzenie po tym kursie?”, które należy zatwierdzić. Niektórzy bukmacherzy akceptują zakłady bez zatwierdzania pytania. Gdy kupon zostanie zaakceptowany, nie można go anulować. Bądź więc uważny.

Copy the token