Strategie zakładów sportowych

Kto nie chciałby zarabiać dużych pieniędzy, przy okazji ciesząc się z gry ulubionej drużyny sportowej? Niestety, jeśli nie posiadasz wehikułu czasu lub nie potrafisz przewidywać przyszłości, nie uda ci się wygrać wszystkich zakładów sportowych, jakie obstawisz. Jeśli byłoby to możliwe, bukmacherzy zapewne by nie istnieli.

Chociaż kto wie – może znalazłby się ktoś, kto by poprowadził taką firmę. Rzeczywistość jest jednak taka, że do zarabiania pieniędzy na obstawianiu potrzebna jest specjalistyczna wiedza zarówno na temat samego typowania, jak i sportu. Istnieją różne strategie, które – gdy są odpowiednio wdrażane – mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które powinien znać każdy typer.

Zakłady arbitrażowe (surebet)

Jedna z najtrudniejszych strategii spośród omawianych. Zakłady arbitrażowe mogą być dla wielu typerów niezrozumiałe. Aby znaleźć surebety, potrzebna jest praktyka i koncentracja. Gdy odpowiednio się je zastosuje, są one pozbawione ryzyka i gwarantują zysk bez względu na wynik spotkania.

Główną zasadą tej strategii jest obstawianie każdego wyniku pojedynczego zdarzenia. Najlepiej sprawdza się to w spotkaniach, które mają dwa lub trzy możliwe rezultaty. Oznacza to, że typuje się zarówno remis, jak i zwycięstwo i przegraną danej drużyny. Najpierw należy jednak znaleźć takie zakłady. Kursy bukmacherskie w jednej firmie są celowo dopasowane tak, by obstawienie wszystkich wyników z osobna nie dawało zysku. Konieczne więc będzie skorzystanie z usług różnych bukmacherów, których kursy są rozbieżne. Ta strategia może okazać się trudna z powodu zmian kursów oraz wysokiej kwoty pieniędzy, która jest potrzebna, aby zacząć obstawiać zakłady arbitrażowe. 

  • Jeśli potrzebujesz pomocy przy obliczeniu zakładu arbitrażowego, przejdź tutaj

Obstawianie z bonusami

Obstawianie z bonusami jest prawdopodobnie najprostszą strategią dla początkujących, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na początku praktycznie nie potrzeba tu żadnych pieniędzy. Ta metoda polega na zapisywaniu się do bonusów oraz promocji oferowanych przez różne strony i wykorzystywaniu ich do zawierania zakładów. To trochę tak, jakby w sklepie chodzić w kółko przy stanowisku z darmowymi próbkami, żeby otrzymać je bezpłatnie, zamiast robić normalne zakupy. Spokojnie, nikt cię tutaj nie ocenia.

Obecnie chyba wszystkie strony bukmacherskie oferują promocje dla nowych graczy, którzy dopiero co się zarejestrowali. W ich ramach klienci często otrzymują pieniądze za samo założenie konta. Kwoty te zazwyczaj wynoszą kilkadziesiąt złotych. Niektórzy polscy bukmacherzy zamiast tego oferują podwojenie depozytu nawet o 1200 złotych. Inne firmy zaś proponują darmowe zakłady na pewną kwotę. Możesz zapisać się do wszystkich promocji, co pozwoli ci obstawiać zakłady bez ryzyka przez dłuższy okres. Upewnij się tylko, że dokładnie przeczytałeś zasady i warunki bonusu.

Zakłady wartościowe (valuebet)

Aby z powodzeniem stosować tę metodę, należy naprawdę znać się na sporcie, meczach i związanych z nimi kursach. Zakład wartościowy to taki, w którym kurs na dany wynik spotkania jest niższy niż powinien. Innymi słowy, szanse na wygraną lub przegraną drużyny są większe, niż twierdzi bukmacher. Dzięki temu można obstawić taki rezultat zdarzenia, który twoim zdaniem jest prawdopodobny, z zawyżonym zyskiem z powodu złego przewidywania bukmachera.

Poprawne wynajdywanie i obstawianie takich zakładów w długoterminowej perspektywie zwiększy twoje zyski. Pracownicy firm bukmacherskich są przecież tylko ludźmi, którzy czasami się mylą. Będąc więc uważnym, można wykorzystywać tę strategię dość często. Zakłady wartościowe jednak z reguły trudno znaleźć, gdyż kursy są błyskawicznie poprawiane w związku z wszelkimi aktualizacjami, newsami i zmianami. Do obstawiania valuebetów wystarczy własna wiedza, choć w sieci dostępne jest oprogramowanie, które może pomóc ci przeliczyć kursy.

Zakłady lay

Zakład lay polega na obstawieniu przez gracza na giełdzie bukmacherskiej wyniku, który jego zdaniem się nie zdarzy. Zamiast więc typować, że zespół zdobędzie 5 punktów, zakładasz się, że ta drużyna na pewno nie zdobędzie tylu punktów. W ten sposób tak naprawdę przejmujesz rolę bukmachera. Przykładowo jeśli firma oferuje zakłady na zwycięstwo, remis i przegraną, będzie ona musiała wypłacić wygraną tylko za jedną z opcji. Jeżeli gracz obstawi, że dany zespół pokona przeciwnika, bukmacher zyska w przypadku remisu lub przegranej tej drużyny.

Giełda bukmacherska oferuje zakłady przeciwko pewnym wynikom. Twoje szanse na wygraną wzrastają, gdyż obstawiasz więcej możliwych rezultatów. Problemem jest jednak to, że możesz stracić więcej pieniędzy niż w przypadku zwykłych zakładów. Dzieje się tak dlatego, gdyż jako bukmacher jesteś odpowiedzialny za wypłatę środków, jeśli wynik, przeciw któremu obstawiłeś, jednak się wydarzy (na przykład koń, przeciw któremu obstawiałeś, wygrywa wyścig). Aby obliczyć potencjalną wypłatę za zakład lay, po prostu pomnóż kurs na zakład back (czyli zakład, że coś się zdarzy) przez stawkę, a następnie odejmij tę stawkę od końcowego wyniku.