Oscary 2020: Typowania bukmacherów

Zaledwie kilka tygodni pozostało do 92. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Firmy bukmacherskie zaktualizowały już swoją ofertę i – tak jak zawsze – dają graczom możliwość wskazania zwycięzców w każdej kategorii, oferując zakłady bukmacherskie Oscary 2020.  Dlatego też na Legalbet przygotowaliśmy nieco informacji na temat najważniejszych kategorii, w których zostaną rozdane te prestiżowe statuetki.

Oscary 2020 wydawały się być dość przewidywalne już przed premierą filmu Tarantino pt.: „Pewnego razu... w Hollywood” (ang. „Once Upon A Time in Hollywood”). Oczekiwania były ogromne i sporo wskazywało na to, że znamy już zwycięzcę głównej kategorii. Z biegiem czasu i kolejnymi premierami wspaniałych filmów nawet bukmacherzy mają wątpliwości i już nic nie wydaje się być oczywiste.

Z jednej strony Leonardo DiCaprio otrzymał już swoją długo wyczekiwaną złotą statuetkę i raczej nie spodziewa się, by w tym roku krytycy ponownie go nagrodzili. Z drugiej strony jednak nie można nie doceniać jego kunsztu aktorskiego, za sprawą którego znowu udało mu się zaskoczyć i oczarować fanów.

Prowadzący ceremonię

Do honorowego przywileju prowadzenia gali Amerykańskiej Akademii Filmowej pretendowało aż 19 ludzi. Jak wskazywali bukmacherzy, największe szanse na dostąpienie tego zaszczytu miały trzy aktorki: Tina Fey, Amy Poehler i Maya Rudolph.

Niestety w trakcie przygotowań do imprezy ujawniono, że – podobnie jak w zeszłym roku – Oscary 2020 odbędą się bez gospodarza. Informacja ta została po raz pierwszy potwierdzona przez związanego z galą Careya Bourke’a. Ta sama wiadomość pojawiła się wraz z datą wydarzenia na oficjalnym koncie Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Najlepszy aktor

Opinie bukmacherów co do zwycięzcy nagrody dla najlepszego aktora różnią się od przewidywań ogromnej rzeszy fanów Leonarda DiCaprio. Analitycy na pierwszym miejscu stawiają Joaquina Phoenixa za główną rolę w filmie „Joker" w reżyserii Todda Phillipsa. Historia antagonisty Batmana przyciągnęła fanów serii brakiem motywu superbohatera i przeniesieniem klasycznego złoczyńcy do prawdziwego świata.

Tuż za Jokerem plasuje się Adam Driver, który niegdyś spotkał się z ogromną krytyką (i powstaniem memów) za rolę Kylo Rena w „Gwiezdnych wojnach”, choć wcześniej był chwalony za film „Milczenie”. Teraz Driver pojawi się na rozdaniu nagród dzięki swej roli w filmie „Historia małżeńska”. Grana przez niego postać w obrazie tym przechodzi przez trudny rozwód z żoną (Scarlett Johansson) i walkę o opiekę nad dzieckiem.

Leonardo DiCaprio natomiast stawiany jest za tymi dwoma na trzecim miejscu wśród faworytów do wygranej. Nominację otrzymał za wykreowanie postaci Ricka Daltona w filmie „Pewnego razu... w Hollywood”, w którym wraz ze swoim dublerem – Cliffem Boothem (Brad Pitt) – próbuje znaleźć swoje miejsce w przemyśle filmowym końca lat 60. XX wieku.

AktorEtotoNobleBet
Joaquin Phoenix1.051.04
Adam Driver9.0010.00
Leonardo DiCaprio26.0029.00

Najlepsza aktorka

Faworytką wśród kobiet jest natomiast Renee Zellweger, którą widzowie pokochali za otwartość, autoironię i bezwarunkowy talent zademonstrowany w serii Bridget Jones oraz filmie „Wzgórze nadziei”. W tym roku może otrzymać nagrodę za rolę w „Judy”, w którym przedstawiono ostatnie koncerty hollywoodzkiej gwiazdy Judy Garland w Londynie.

Istnieje również całkiem spore prawdopodobieństwo, że statuetkę do domu zabierze ze sobą partnerka Adama Drivera z planu filmowego „Historii małżeńskiej”. Gwiazda "Avengers" – Scarlett Johansson – jak wskazują kursy bukmacherskie na Oscary 2020 – jest drugą główną pretendentką do zdobycia nagrody.

Czołową trójkę zamyka mało znana aktorka Cynthia Erivo. Nominację otrzymała ona za wcielenie się w postać byłej niewolnicy i abolicjonistki walczącej z niewolnictwem w filmie„Harriet”.

AktorkaEtotoNobleBet
Renee Zellweger1.051.04
Scarlett Johansson11.0011.00
Cynthia Erivo19.0021.00

Najlepszy film i najlepszy reżyser

Warto zauważyć, że kursy na Oscary 2020 w tej kategorii ostatnimi czasy znacząco się zmieniły. Szczególnie wzrosły szanse Sama Mendesa na zdobycie nagrody za najlepszą reżyserię, który jest teraz faworytem za sprawą filmu „1917”.

Weiel wskazuje zatem na to, że Tarantino całkowicie stracił szansę na zdobycie statuetki w tym roku. Obecnie zajmuje on trzecie miejsce zarówno w kategorii „Najlepszy reżyser”, jak i „Najlepszy film”.

Film legendarnego "gangstera przemysłu filmowego" Martina Scorsese – "Irlandczyk" – zajmuje u bukmacherów 4-5 miejsce. Reżyser opowiada w nim historię Franka Sheerana o pseudonimie Irlandczyk, któremu przypisuje się zabicie 25 gangsterów, w tym Jimmy'ego Hoffy.

FilmEtotoNobleBet
19171.441.44
Parasite4.505.00
Pewnego razu... w Hollywood6.006.50

ReżyserEtotoNobleBet
Sam Mendes1.161.16
Bong Joon Ho5.005.00
Quentin Tarantino12.0015.00


Głównymi faworytami w tej kategorii są: Brad Pitt.

  • Oscary 2020. Najlepszy aktor drugoplanowy: Zwycięzca – Brad Pitt („Pewnego razu... w Hollywood” - 1.05)
  • Oscary 2020. Najlepszy aktor drugoplanowy: Zwycięzca – Joe Pesci („Irlandczyk” - 9.00)
  • Oscary 2020. Najlepszy aktor drugoplanowy: Zwycięzca – Al Pacino („Irlandczyk” - 17.00)

Wśród kobiet – w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” – faworytką jest Laura Dern.

  • Oscary 2020. Najlepsza aktorka drugoplanowa: Zwyciężczyni – Laura Dern („Historia małżeńska” - 1.06).
  • Oscary 2020. Najlepsza aktorka drugoplanowa: Zwyciężczyni – Margot Robbie („Gorący temat” - 10.00)
  • Oscary 2020. Najlepsza aktorka drugoplanowa: Zwyciężczyni – Florence Pugh („Małe kobietki” - 13.00)