Freebet, czyli jak odczytać bukmachera

Gdy zarejestrujesz się u bukmachera, istnieje duża szansa, że otrzymasz bonus powitalny. W zasadzie to właśnie on może być głównym powodem, dla którego wybrałeś daną firmę. Bonusy te mogą obejmować wszystko – od podwojenia depozytu po atrakcyjniejsze kursy, a nawet darmowe zakłady (freebet). Jest to bardzo kusząca oferta, o czym bukmacherzy doskonale wiedzą.

Prawda jest jednak taka, że tego typu firmy nie oferują bonusów powitalnych w podziękowaniu za wybranie właśnie ich oferty. Nie otrzymujesz tych pieniędzy także z dobroci ich serca. Tak naprawdę zwykle dość trudno jest odzyskać ten bonus, by móc go wypłacić na swoje konto bankowe. Bukmacherzy dobrze o tym wiedzą i właśnie dlatego oferują bonusy o niskich szansach, tym samym zdobywając coraz więcej nowych graczy.

Zakłady bez ryzyka

Zakład bez ryzyka jest najpopularniejszym rodzajem bonusu oferowanym nowym graczom. Tu najważniejsze jest dokładnie zapoznanie się z zasadami i warunkami jego otrzymania. Aby zdobyć ten bonus, musisz rejestrować się u danego bukmachera po raz pierwszy. Dodatkowo nie możesz mieszkać w tym samym gospodarstwie domowym co inny gracz, który ma już tu konto.

Po zaakceptowaniu zasad i warunków promocji gracz zostanie poproszony o wpłacenie depozytu, dzięki czemu otrzyma bonus. Następnie należy obstawić zakłady za wpłaconą kwotę, wypełniając przy tym dokładnie określone warunki. Aby odebrać bonus, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Przykładowo, zwykle obstawić można jedynie zakłady o kursach wyższych niż 1,5, a czasem nawet przekraczających 2,0. Dopiero wtedy gracz może otrzymać pieniądze, które wpłacił. 

Chociaż konieczność obstawiania zakładów o kursach wyższych niż 1,5 czy 2,0 może nie wydawać się taka trudna, są jeszcze inne warunki. Zwykle kwota bonusu podlega obowiązkowemu, kilkukrotnemu obrotowi. Wymóg ten oznacza, że gracz musi w określonym okresie zawrzeć zakłady za stawkę równą kilkukrotności bonusu, zanim będzie mógł wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe. Problemem jest tutaj to, że czasem wymagany jest nawet dziesięciokrotny obrót pierwotnego depozytu.

Aby na przykład móc otrzymać bonus o wartości 10 złotych, musisz wpłacić depozyt w wysokości 10 złotych. Następnie należy obrócić tę kwotę 10-krotnie, czyli obstawić zakłady za równowartość 100 złotych. Trzeba także pamiętać o prawdopodobnej konieczności typowania zdarzeń o wysokich kursach, co sprawia, że nie można wybierać „pewniaków”, a tym samym utrudnia spełnienie warunków obrotu.

Bonus od depozytu

Innym popularnym rodzajem bonusu powitalnego jest podwojenie depozytu. Wydaje się to być nawet jeszcze bardziej kuszącą opcją niż bonus bez ryzyka. Gdy bukmacher podwaja depozyt gracza, może on obstawić wiele zdarzeń bez zamartwiania się o rezultat.

Kwota bonusu bywa różna i może sięgać nawet 1000 złotych. Gracze, zamiast na wysokość pieniędzy oferowanych w ramach promocji, powinni raczej zwrócić uwagę na zasady i warunki jego otrzymania.

Należy pamiętać, że jest to podwojenie depozytu, więc otrzymasz tyle, ile wpłaciłeś. Jeśli więc gracz przeleje 100 zł, otrzyma 100 zł bonusu. Niektórzy bukmacherzy dzielą jednak tę kwotę na kilka oddzielnych wypłat i bonusów, np. na cztery depozyty po 25 złotych.

Aby otrzymać następne 25 złotych, gracz musi obstawić pełną kwotę depozytu na zakłady o konkretnych kursach. Dodatkowo otrzyma on tylko zysk z wygranych. Jeśli więc obstawisz całe 25 złotych na zdarzenie o kursie 2,0 i wygrasz, zamiast 50 złotych dostaniesz jedynie 25 zł zysku.

Zwiększone kursy

Ten rodzaj bonusu jest mniej popularny, aczkolwiek wciąż od czasu do czasu spotykany. Tytuł wyjaśnia jego naturę. Bukmacher podnosi dla gracza kursy konkretnych wydarzeń. Czasem może to zaowocować doskonałymi okazjami, gdy na przykład kurs wzrasta z 1,50 do 56,0. Zwykle wydaje się to być zbyt piękne, by było prawdziwe... I tak właśnie często jest.

Przykładem takiego kursu może być mecz Real Madryt - Valencia. Kurs na wygraną Realu może wynosić 34,0, podczas gdy zwykle utrzymuje się w granicach 1,64. Nie będzie więc to zaskoczeniem, że wielu graczy będzie chciało obstawić ten zakład. Bukmacherzy wiedzą jednak, jak sprawić, by nic na tym nie stracić, a jednocześnie pozwolić graczom czuć, że otrzymali bonus.

Po pierwsze bukmacher ustala maksymalną stawkę. Zwykle wynosi ona 1 zł, co od razu powoduje, że gracze nie mogą osiągnąć dużego zysku na takich zakładach. Następnym sposobem stosowanym przez firmy jest wypłata wygranych w formie darmowych zakładów, które posiadają odrębne zasady i warunki ich otrzymania. Biorąc to pod uwagę, takie zwiększone kursy mogą być jeszcze mniej korzystne od innych bonusów.

Większa konkurencja, więcej bonusów

Z uwagi na coraz większą konkurencję między bukmacherami, bonusy będą nadal oferowane, a także modyfikowane, gdyż każda firma próbuje zachęcić do skorzystania z jej usług jak największą liczbę klientów. Dzięki konkurencji i konieczności przyciągnięcia nowych graczy staną się one jeszcze bardziej kreatywne.

Główny cel tych promocji pozostanie jednak niezmienny. Każdy bukmacher będzie wciąż próbował powitać nowych klientów, tak naprawdę nie dając im nic w zamian. W rzeczywistości więc graczom oferowane będą kolejne kuszące oferty, których zasady i warunki będzie trzeba dokładnie czytać między wierszami.

Gdy natomiast bukmacher trafi na typera, który naprawdę wie, jak uzyskać któryś z tych bonusów, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie on zablokowany. Rezultat jest zawsze ten sam – bukmacher wygrywa, a jeśli gracz ma szczęście, uda mu się obstawić kilka zakładów bez ryzyka.

Gracze powinni patrzeć na bonusy jak na dodatek. Tu, na legalbet.pl, typerzy mogą sprawdzić opinie o bukmacherach. Poza oceną oferowanych przez nich bonusów możesz dowiedzieć się, która firma oferuje najlepsze kursy, najniższe marże, najciekawsze zakłady na żywo i wiele więcej.